Колись буяв тут яблуневий сад ...

Так починалась історія нашого ліцею...
21.09.1973 р. – рішення Броварського міського виконкому про будівництво школи на території фруктового саду радгоспу ім. Кірова.
1975р. – інститутом УкрНІІП громадськсільбуду розроблено технічну документацію на будівництво.
31.08.1981 р. – прийнято рішення виконавчим комінтетом Броварської міської ради про затвердження акту Державної приймальної комісії по введенню в дію пускового комплексу № 1 м. Бровари по вул. Возз'єднання.
28.08.1981 р. – складено акт прийомки в експлуатацію державною приймальною комісією про завершення будівництва приміщення житлового громадського призначення.
01.09.1981 р. - урочиста церемонія відкриття школи 1 вересня 1981 р., коли 1627 учнів сіли за парти новоствореної школи.
28.07.2022 р. - Броварська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 Броварської міської ради Броварського району Київської області перейменована у Броварський ліцей №9.
Першим директором школи було призначено Кравченко Глафіру Федорівну. На неї було покладено велику відповідальність – підготувати навчальний заклад до зустрічі перших учнів і розпочати освітній процес.
У 1983 році відбулися зміни. Директором школи призначено Скирту Миколу Миколайовича. Школа залишалась найбільшою в місті за кількістю учнів та вчителів. Заклад працював у дві зміни. На базі школи проводила свою роботу музична дитяча школа № 2.
У школі склалися свої спортивні традиції і як наслідок результати:
- участь школярів у міських, обласних і республіканських змаганнях із шахів та гандболу;
- участь у змаганнях з плавання, боксу і академічної греблі;
- тривало оформлення кабінетів для оновлення школи!
1990/1991 навчальний рік.
«Хочу щиро подякувати всім, з ким
довелося працювати зранку і до пізнього вечора… Це була команда людей, які жили спільною ідеєю, життям, мета якого була – зробити школу найкращою.»
Це слова, які сказав Микола Миколайович Скирта перед зміною робочого місця.
Роки перебудовчого періоду позначилися на долі школи. Директором став Любімов О.І. Залишаючись російськомовним закладом школа перейшла до обов`язкового вивчення української мови всіма учнями.
Далі школу очолив Кореньков Микола Георгійович. Свою роботу він поєднував з написанням віршів, був великим шанувальником мистецтва, мрійником та романтиком.
Вхід в нове тисячоліття відзначився новими подіями в нашій школі!
На базі школи створено ще один відділ МАН України – історичний. Його керівником призначили Кузьменко Віру Іванівну. Перший рік існування відділу приніс і перші результати. Учениця 11-го класу Нестерова Оксана посіла І місце на І етапі конкурсу-захисту наукових робіт та ІІІ місце на ІІ етапі. Науковий керівник Кузьменко В.І.
Продовжувала працювати секція фізико-математичних дисциплін МАН України. Наступником Миколи Георгійовича став Колесник Володимир Олександрович – вчитель географії, упорядник підручників і посібників, людина з почуттям гумору, а також декламатор власних віршів. В часи роботи Володимира Олександровича в школі було створено та зареєстровано «Музей історії школи».
Далі школу очолювали Розуменко Микола Миколайович, Бакал Сергій Миколайович, Турковська Олена Володимирівна.
У 2022 році відповідно до законодавчих документів наша школа отримала назву Броварський ліцей № 9 Броварської міської ради Броварського району Київської області.
Нині ліцей очолює Ляховська Юлія Олегівна.
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НАШ ЛІЦЕЙ
1. У ліцеї здобувають освіту 1762 учні, що становить 61 клас, в тому числі 16 класів з інклюзивною освітою.
2. Починаючи з 1981 року у закладі освіти працювало 9 директорів:
Г. Ф. Кравченко
О. І. Любімов
М. Г. Кореньов
М. М. Скирта
В. О. Колесник
М. В. Розуменко
С. М. Бакал
О. В. Турковська
Ю. О. Ляховська - діючий директор
2. У ліцею функціонують 11 гуртків.
3. Ліцей активно займається волонтерською діяльністю.
4. Класи ліцею під'єднані до інтернету та оснащені сучасними мультимедійними засобами.
6. У ліцеї функціонує музей "Голос пам'яті".
7. У ліцеї діють 3 найпростіші укриття та Пункт незламності.
8. Ліцей має свою маленьку символіку, зокрема гімн ліцею, написаний Вовк Тамарою Іванівною та Ліпінською Людмилою Петрівною, а також логотип закладу.