Процедура розгляду заяви
Після отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) директор закладу:
- видає розпорядження про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування); −
- за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги; −
- повідомляє Службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин; −
- повідомляє територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг)
- з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг;
- скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі - комісія) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.
Склад комісії у 2024/2025 н.р.:
- Голова комісії – директор Юлія ЛЯХОВСЬКА;
- Заступник голови – Віта ЛИТОВЧЕНКО;
- Секретар комісії – соціальний педагог Ніна ОСАДЧА;
Члени комісії:
- заступник директора з навчально-виховної роботи Жанна РЯБУХА;
- заступник директора з навчально-виховної роботи Оксана ЧУГАЙ;
- практичний психолог Мирослав ГРІНБЕРГ;
- вчитель історії та правознавства Ольга КОБА;
- фахівець з охорони праці Юлія ФЕДЯЄВА.
За необхідності та за згодою залучаються фахівці.
До участі в засіданні комісії за згодою залучаються батьки або інші законні представники малолітніх або неповнолітніх сторін булінгу (цькування), а також можуть залучатися сторони булінгу (цькування), представники інших суб’єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти;
Дату, час і місце проведення засідання комісії визначає її голова.
Засідання комісії є дієвим у разі участі в ньому не менш 2/3 її складу Рішення з питань, що розглядаються на засіданні комісії, приймаються шляхом відкритого голосування більшості голосів від затвердженого складу комісії. У разі рівного розподілу голосів, голос голови комісії є вирішальним.
Під час проведення засідання комісії, секретар веде протокол за формою згідно з додатком до Порядку реагування на випадки булінгу (цькування).
Голова комісії доводить до відома учасників освітнього процесу рішення комісії згідно з протоколом засідання та здійснює контроль за їхнім виконанням.
Строк розгляду комісією заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) в закладі та виконання нею своїх завдань не має перевищувати десяти робочих днів із дня отримання заяви або повідомлення директором закладу.
Рішення комісії може передбачати:
- потреби сторін булінгу (цькування) в соціальних та психолого-педагогічних послугах,
- заходи для усунення причин булінгу (цькування),
- заходи виховного впливу щодо сторін булінгу (цькування),
- рекомендації для педагогічних працівників закладу.
- рекомендації для батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування)
Якщо комісія не кваліфікує діяння як цькування, а постраждалий не згодний з цим, то він може звернутись із заявою до органів Національної поліції.
ВИТЯГ ІЗ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18.12.2018 р. № 2657/VІІІ Доведений випадок булінгу тягне штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи від 20 до 40 годин – якщо цькування вперше. І від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно або знущалась група осіб. Якщо ці дії вчиняли малолітні або неповнолітні від 14 до 16 років, штраф заплатять батьки або особи, які їх замінюють (50-100 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 20 до 40 годин). Примітка: згідно з останніми змінами до законодавчих актів України штраф накладається за доведений випадок.